3 września 2017 roku już po raz dziewiętnasty odbędzie się Ogólnopolski Zlot Buldogów Francuskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich właścicieli i miłośników rasy o godzinie 12 na Forty Bema! :)

Garść najważniejszych informacji:
- Początek imprezy o godzinie 12.00
- Spotykamy się na Fortach Bema - ul.Waldorffa (wjazd od ul. Powązkowskiej!)
- Wstęp jest bezpłatny
- Nie prowadzimy zapisów

Jeśli kochasz Buldogi tak jak my to po prostu dołącz do nas 3 września! Serdecznie Cię zapraszamy! :)
 

Po więcej aktualnych informacji o imprezie zapraszamy na nasz profil na Facebooku. :)

 

 

 

- Zloty są spotkaniem, na którym mile widziani są zarówno właściciele Buldogów z rodowodem jak i tych bez.  Zapraszamy również miłośników rasy i osoby, które myślą o kupnie Buldoga.

- Na imprezę nie przyjmujemy zapisów. Taki system działa na wystawach, których w sezonie jest bardzo dużo. Zlot odbywa się raz do roku i naszym celem jest to, aby nie był on konkursem piękności tylko dobrą zabawą zarówno dla psów jak i dla właścicieli

- Zlot nie jest imprezą komercyjną. Jest inicjatywą społeczną, z której całkowity dochód przekazany jest określonej fundacji. Organizatorzy nie czerpią z niego korzyści finansowych.

- Organizatorzy są pasjonatami rasy, ochotnikami, których celem jest stworzenie jak najlepszej imprezy. Jeśli i Ty chcesz pomóc, dołącz do nas. Serdecznie zapraszamy!

Pomysł zlotu narodził się z 2003 roku. Początkowo miało to być spotkanie kilku miłośników rasy piszących na jednym z for internetowych. Miało na celu wymianę poglądów i doświadczeń między osobami, które znały się tylko ze świata Internetu.

Bardzo szybko zaczęła marzyć mi się impreza na większa skalę. Taka, o której czytałam na zagranicznych stronach poświeconych rasie.

Za pierwszy sukces uznałam III Zlot. Informacja w lokalnej gazecie spowodowała, ze przybyło aż 30 Buldogów Francuskich z właścicielami. Wtedy wydawało mi się, ze większej grupy osób nie jestem już w stanie zgromadzić w jednym miejscu.

Kolejny sukces pojawił się kilka miesięcy później. 13 marca 2005 roku odbył się IV Zlot Buldogów. Mimo prawdziwej zimy i ogromnych zasp uczestniczyło w nim około 50 psów tej rasy. Nikt z nas nie myślał o zimnie. Cieszyliśmy się przede wszystkim z tak dużej frekwencji.

Jednak za przełom mogę uznać dopiero V spotkanie. Piękne słonce i złota polska jesień sprawiły, ze właściciele buldogów zgromadzili się jeszcze liczniej. Było nas około 100! Wśród uczestników byli także wybitni hodowcy rasy.

Od tego czasu zloty odbywają się na Fortach Bema. Od 2008 roku spotykamy się raz do roku. Oprócz wspaniałej atmosfery i niekończących się rozmów o tych psach, właściciele mogą zasięgnąć porady weterynarzy, treserów , behawiorystów, zoopsychologów oraz hodowców rasy. Co roku zapraszamy licznych gości specjalnych, organizujemy loterię, konkursy, każdy z uczestników otrzymuje upominki od naszych sponsorów.

Z roku na rok zloty stają się imprezą, która gromadzi coraz więcej osób. Oby tak dalej!

Pozdrawiam,
Anna Kiljańczyk