8 października 2006 roku na warszawskich Fortach Bema odbył się już siódmy zlot buldogów francuskich. Spotkania właścicieli z ich czworonożnymi pociechami wpisały się już na trwałe w ich kalendarz. Zawsze na wiosnę i na jesieni tłumnie przybywają, sapiąc i dysząc te dość śmieszne, a dla niektórych wręcz dziwne psy.
Organizatorom udało się tym razem pozyskać nowych sponsorów, dzięki czemu każdy uczestnik zlotu otrzymał z niego pamiątkę, a psy próbki karm.
Sklepowi internetowemu Animalia.pl, firmie Bayer i Royal Canin dziękujemy za sponsoring.
Buldog francuski w ostatnich latach stał się rasą niezwykle popularną, a co za tym idzie niestety również coraz częściej spotykaną wśród psów porzucanych i trafiających do schronisk. W ciągu dwóch lat grupie miłośników tej rasy skupionych na portalu dogomania.pl udało się uratować życie 16 buldogom. Organizatorzy zebrali wszystkie te historie i przedstawili na plakatach. Niestety Bunia i Ptyś odeszli już za Tęczowy Most. Część z tych psów zamieszkała w Warszawie i przybyła na zlot. Ich nowi właściciele opowiadali ich wzruszające historie, nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć i prezentów. W czasie trwania imprezy zbierano pieniądze na fundusz pomocy buldogom w potrzebie.
Przeprowadzono również konkursy, na najmłodszego i najstarszego buldoga, uhonorowano tych, którzy przyjechali z najdalszych części Polski. Psy prezentowały swoje niezwykłe umiejętności.
Po zakończeniu części oficjalnej, właściciele potworzyli grupki, w których dzielili się opowieściami o swoich psach, a buldogi biegały i bawiły się razem.

Tekst autorstwa Ewy Kiljańczyk

Zdjęcia: