10 maja 2010 roku miał miejsce kolejny Zlot Buldogów Francuskich. Dla mnie osobiście było to wyjątkowe wydarzenie. Świętowaliśmy swój mały jubileusz.
Gdy w 2003 roku, podczas pierwszego zlotu, jedna z uczestniczek powiedziała, ze kiedyś będzie to duża impreza nie potraktowałam jej poważnie. Aczkolwiek jej słowa głęboko utkwiły mi w pamięć i organizując kolejne imprezy dodawały mi motywacji do działania.
Spotkaliśmy się już 10 raz i jak zawsze mogę powiedzieć, ze miłośnicy rasy nie zawiedli. Punktualnie o 12 tłumnie zgromadzili się na Fortach Bema.
Podobnie jak w poprzednich latach zlot miał charakter spotkania towarzyskiego służącego wymianie poglądów na tematy związane z hodowlą i utrzymaniem psów tej rasy.
Do tradycji zlotu przeszedł już kącik porad weterynaryjnych udzielanych przez znanych i doświadczonych weterynarzy.
Po raz drugi była już loteria fantowa, z której całkowity dochód został przekazany grupie „Adopcje Buldożków”, która również była obecna na naszym spotkaniu. Przy jej stanowisku uczestnicy mogli uzyskać wszelkie informacje związane z pomocą Buldogom jak również zobaczyć psy, które zostały zabrane z tragicznych warunków i teraz maja nowe, kochające domy.
Nowością były natomiast stoiska sklepów internetowych Telezoo, Pupilion i futrzakowi, przy których każdy właściciel buldoga mógł się zaopatrzyć w niezbędne akcesoria dla swojego pupila.
Miłym akcentem spotkania były upominki od firmy Bayer, Royal Canin, 1st Choice i Telezoo, które zostały rozdane wśród uczestników zlotu.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, współorganizatorom za pomoc, a dobrym duchom naszej imprezy za wsparcie. Bez niego pewnie już dawno zrezygnowałabym z organizacji naszych spotkań.
Nie mogę nie wspomnieć też o sponsorach, którym bardzo dziękujemy:
Royal Canin
Bayer
Telezoo i Rogz
1st Choice
Futrzakowo.pl
Pupilion.pl

Dziękujemy również telewizji TVN Warszawa za wsparcie medialne tego przedsięwzięcia. Na stronie internetowej możecie się Państwo zapoznać z materiałem o zlocie: http://www.tvnwarszawa.pl/0,1599417,wiadomosc.html 

Anna Kiljańczyk
 

Zdjęcia: